Головна
Тренерський складТренерський складТренерський складТренерський складТренерський склад
Галерея
ГоловнаГоловнаГоловнаГоловнаГоловна
Новини
Про клуб
Розклад тренувань
Календар змаганьКалендар змаганьКалендар змаганьКалендар змаганьКалендар змагань
Блог
Контакти

    Запропонована зміна назви з синхронного на "артистичне плавання" була прийнята  22 липня 2017 року під час конгресу Міжнародної федерації з водних видів спорту (FINA), попри спротив деяких тренерів та тренерок збірних команд. Зміна назви є частиною ребрендингу, спрямованого на підвищення популярності дисципліни та приведення її у відповідність із подібними заходами в інших видах спорту, таких як гімнастика. Зміну назви виду спорту було ініційовано Міжнародним Олімпійським Комітетом (МОК). Усі посилання на "синхронне" плавання в правилах FINA замінено на "артистичне".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

 

 

 

 

 

 

 

 

   Зміни конституції FINA починаються з пункту 3.1, який зараз звучить так: "До водних видів спорту належать: плавання, плавання на відкритій воді, стрибки у воду, хай-дайвінг, водне поло, артистичне плавання та програма «мастерс» / ветерани". Під час Конгресу питання щодо зміни назви виду спорту було проголосоване майже за одностайної підтримки. Нова назва тепер використовується на всіх заходах, включаючи Олімпійські ігри. "Хоча в стрибках у воду – існує дисципліна: синхронні стрибки, ми вважаємо, що «артистичне» плавання є більш слушною назвою для цього виду спорту", - сказав віцепрезидент FINA Сем Рамзамі. "Проводячи паралелі з художньою гімнастикою, артистичне плавання краще зрозуміють громадськість та ЗМІ. Це має допомогти нам здійснити ребрендинг виду спорту та підвищити його популярність".

 На жаль, серед Національних федерацій немає одностайної думки щодо зміни назви виду спорту. Найбільшим противником зміни назви виступає Росія, яка претендує на шість із восьми золотих медалей, виграних на сьогодні на чемпіонаті світу FINA.

"Ми негативно ставимося до цього рішення", - заявила головна тренерка збірної команди Росії з синхронного плавання Тетяна Покровська офіційному російському агентству ТАСС після оголошення результатів голосування. "Ми були цілком задоволені колишньою назвою, оскільки для нас — це в першу чергу синхронне плавання. Я не знаю, що це за примха, кому заважала колишня назва, але це не змінює суті нашого спорту".

        Синхронне плавання стало олімпійським видом спорту починаючи з Олімпіади в Лос-Анджелесі 1984 року. Сьогодні цей вид спорту включає наступні дисципліни: соло, дует, мікс-дует, група, комбі, хайлайт. В артисточному плаванні тренуються як жінки так і чоловіки. Рух на включення мікс-дуетів до Олімпійської програми набирає силу по всьому світу. Основний аргумент щодо включення мікс-дуетів до Олімпійської програми - це заохочення та стимул для чоловіків займатися артистичним (синхронним) плаванням.

                                                                                                                                 12/01/2021 Автор: Євген Зельман

Збірна України з артистичного плаванняЗбірна України з артистичного плаванняЗбірна України з артистичного плаванняЗбірна України з артистичного плаванняЗбірна України з артистичного плавання
Китайський мікс-дуетКитайський мікс-дуетКитайський мікс-дуетКитайський мікс-дуетКитайський мікс-дует
Збірна України з артистичного плаванняЗбірна України з артистичного плаванняЗбірна України з артистичного плаванняЗбірна України з артистичного плаванняЗбірна України з артистичного плавання
Русский

Чому більше не синхронне, а саме артистичне плавання?